Když je člověk mezi mladými, stárnutí tolik nevnímá, říká šestaosmdesátiletá sokolka Irena Baráková

Ve třech letech vstoupila do Sokola a byla v té době jeho nejmladší členkou. V radotínském Sokole cvičí náčelnice Irena Baráková dodnes. Také denně jezdí na kole, několikrát týdně chodí plavat a ještě zpívá ve sboru.

Více Když je člověk mezi mladými, stárnutí tolik nevnímá, říká šestaosmdesátiletá sokolka Irena Baráková

Po čtyřiceti letech tvořím skalku podle toho, co se líbí rostlinkám, ne, co se líbí mně, říká skalničkář Stanislav Čepička

První skalničky zasadil v roce 1981. Dnes jeho skalku, která čítá kolem sedmi set druhů rostlin, jezdí obdivovat skalničkáři z celého světa. „Skalka je moje láska. Věnuji jí veškerý svůj čas, mám ji i místo televize, říká pětasedmdesátiletý Stanislav Čepička z Radotína.

Více Po čtyřiceti letech tvořím skalku podle toho, co se líbí rostlinkám, ne, co se líbí mně, říká skalničkář Stanislav Čepička

Po lávce přes Berounku se lidé projdou už v červenci. Kdy se dokončí další radotínské stavby?

Zatímco práce spojené s rekonstrukcí železničního koridoru nabírají zpoždění – nástupiště a podchody u nádraží budou v provozu do konce roku, nádražní budova v létě 2023 – nová lávka přes Berounku bude postavena v rekordním čase, za necelé čtyři měsíce.

Více Po lávce přes Berounku se lidé projdou už v červenci. Kdy se dokončí další radotínské stavby?

Karel Hanzlík: Radotín se mění z ryze průmyslové městské části na moderní místo uprostřed přírody

Letos v říjnu se budou konat komunální volby. Co se povedlo radnici za uplynulé období a jaké změny čekají Radotín v následujících letech? O tom jsme si povídali v již tradičním novoročním rozhovoru se starostou Městské části Praha 16 Karlem Hanzlíkem.    

Více Karel Hanzlík: Radotín se mění z ryze průmyslové městské části na moderní místo uprostřed přírody