Parkoviště nebo vrakoviště?

Chtěl bych se s vámi zde podělit o narůstající nešvar mezi občany Radotína. Člověk, kterému doslouží automobil, anebo nemá na opravu, tak jej zkrátka odstaví na parkoviště a vykašle se na něj. Nechápu, že to ještě nikomu nezačalo vadit.

Parkoviště nebo vrakoviště?

Parkovacích míst, právě v Radotíně, díky odstaveným vozidlům řidičů a řidičkám z přilehlých oblastí, zde nemáme i tak dostatek. Já osobně mám problém zaparkovat své vozidlo, jak v ranních hodinách, tak když se vrátím z práce a to právě proto, že návštěvníci zdravotního střediska, plně nevyužívají placeného parkoviště před zařízením a raději zabírají parkovací místa občanům zde žijícím. Do budoucna bych si přál, aby došlo k nějaké výstavbě a tím i navíšení parkovacích míst pro pacienty, navštěvující zdravotní zařízení, a to v místě, o kterém je tu řeč, tedy přímo na starém sídlišti. 

No, ale zpět k problému, který zde chci řešit. Jedná se o občany, kteří svým bezohledným chovánímm zabírají parkovací místa tím, že zde odstavili své vraky automobilů. Tyto vozidla mají propadlé STK, ale mají registrační SPZ. Není tudíž žádný problém pro pracovníky MP Hl.m.Prahy, aby si tyto majitele dle těchto SPZ nebo VIN kódů našli a vyzvali je k prodloužení STK do jednoho týdne.

Pokud by takto neučinili a dělali tzv. mrtvé brouky, přistoupil, bych k oznamovacímu dopisu, v kterém bych uvedl následující.

"Vážený pane čii dámo, jelikož nedošlo k nápravě od naší výzvy k odstranění propadlé STK, ani k ekologické likvidaci (odstranění vozidla z veřejného prostoru parkoviště), jsme nuceni vaše vozidlo státní registrační znašky XYZ...na státní, či obecní útratu odtáhnout na záchytné parkoviště na dobu cca. 1 měcíce. Pokud se v tomto termínu nedostavíte a nebudete reagovat, na žádnou s těchto výzev, bude přistoupeno k vyřazení automobilu z registrace vozidel a vozidlo bude ekologicky zlikvidováno. Veškeré náklady na odtah, vyřazení z evidence registru vozidel a ekologickou likvidaci vraku, budeme vymáhat soudní cestou s připočítáním výcenákladů s problematikou tímto spojenou."

Prosím tímto úřad městské části jakožto správce veřejných prostor, která jsou vystavěna a uspůsobena k parkvání vozidel, aby se tímto problémem začala spolu s MP zabývat. 

Váš komentář

Pro vkládání komentářů se musíte přihlásit
Karel Jiras
Dobrý den. Jen pro upřesnění všem, kteří se rozhodli přečíst tento příspěvek. Jelikož jsem tento příspěvek vkládal minulý rok, některé věci se změnili. Nissan v tmavomodré barvě se majiteli podařilo, buď prodat nebo sešrotovat, zkrátka zmizel. Červené Subaru, které vykazovalo některé znaky vraku, vrakem zas tak úplně nebylo.......proč? Ač s prázdnou pneumatikou ohnilou kastlí a propadlou STK, s ním majitel, či majitelka několikráte odjela a pak se zase vrátila a to minimálně 2x. V současné době zde automobil nevídáme, ani v okolí nikde neparkuje.....zmizel. Ta ostatní, zde stále ještě můžete stále vidět a stále zde zabírají parkovací místa pro normální, slušné majitele plechových mazlíčků, kteří si řádně platí STK a automobily denně používají. Je smutné, že to samotným majitelům není hloupé, blokovat nepoužívanou věcí místo někomu, kdo by jej potřeboval. Míst na starém sídlišti je stále méně a méně. Už několikrát jsem učinil dotaz na náš úřad, kde jsem se dozvěděl v prvním dotázání to, že se bude stavět parkoviště u vlakového nádraží. To se mi zdá pro občany, kteří žijí na starém sídlišti, trochu zcestný a neuspokojivý argument. Chtěl jsem apelovat na naše úředníky, zda by nebylo možné postavit na starém sídlišti parkovací dům a to na místě starých garáží od zdravotního střediska, mezi železniční tratí a panelovými domy. Odpovězeno mi bylo, že jsou některé objekty v soukromém vlastnictví. Výborně, takže vlastně není pozemek! To raději budeme koukat na zchátralé garáže, které používají dost možná i mimo Radotínští občané a to ne ke garážování automobilů, ale jako sklady, či překladiště pro soukromé firmy. Parkovací dům lze budovat i na relativně malém prostoru a to na místě za domem 1074 a domovní správou. Lze budovat jak 3-4 patra do hloubky a 2 patra nad povrch. Myslím, že nejsem sám, kdo by parkovací dům na starém sídlišti uvítal.